معرفی برند های خوب لوازم تحریر ایرانی

پک نوشت افزار طوبی مارکت

هر آنچه که درباری خرید نوشت افزار ایرانی باید بدانید

خرید نوشت افزار ایرانی مصداق عینی رونق تولید است/ارائه الگوهای داخلی در نوشت افزار ایرانی یعنی پشت پا زدن به فرهنگ وارداتی/ضرورت حمایت ویژه دولت و سازمان صمت از تولیدات داخلی

میرحسینی گفت: امروزه یکی از پر رونق ترین و سودآورترین صنعت در جهان حوزه نوشت افزار است چرا که کمتر کسی است که روزانه با نوشت افزار های مختلف سر وکار نداشته باشد واین خود نشانگر این ظرفیت عظیم برای تولید ثروت ملی است که متاسفانه توجه دولت تنها بر مقوله واردات است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سید هادی میر حسینی در گفت وگو با خبرلنده، با اشاره به ظرفیت ها و پیتاسیل عظم تولیدات با کیفیت داخلی در حوزه نوشت افزار گفت: امروزه حوزه نوشت افزار به ویژه نوشت افزار برای کودکان و نوجوانان، از حوزه های بسیار مهم و استراتژیک فرهنگی است که عدم توجه به این مقوله باعث خسران و زیان به زیرساخت های فرهنگی کشور است.

وی افزود: شخصیت سازی برای کودکان و نوجوانان و ارائه الگویی بی بدیل از شخصیت های کارتونی خارجی و غیرواقعی غربی بر روی جلد نوشت افزار ها و کیف های دانش اموزان باعث شده است تا با رنگ های کاملا روانشناسی شده میل کودکان و نوجوانان را به سمت خود بکشانند.

این کارشناس تصریح کرد: با ارائه چنین الگوهایی از طریق شبکه های تلویزیونی کودک و نوجوان و ارائه آن از طریق سی دی و برنامه های اینترنتی به راحتی با اصطلاح قورباغه پزکردن فرهنگ ما از همان دوران طفولیت ذهن کودکان ما را به سمت خود می کشانند و این یکی از خلا های اساسی در حوزه فرهنگ است که صداوسیما چندان به آن توجه نمی کند.

وی تاکیدکرد: ارائه فرهنگ غرب از طریق شبکه پویا بدون توجه به پایه گذاری فرهنگی بر روی ذهن کودکان باعث شده است تا در زمان خرید نوشت افزار در همان دوران کودکی، وی را به سمت شخصیت ها و کاراکترهای غربی بکشاند.

میر حسینی در ادامه اظهارکرد: دشمنان ما چندسالی است به خوبی در این حوزه با استفاده از همین نقطه ضعف به خوبی بهره برده و میلیاردها دلار از طریق فروش همین نوشت افزار ها که بعضاً نیز از مبادی رسمی گمرک وارد کشور می شود به جیب زده و علاوه بر خروج ارز و سرمایه از کشور فرهنگ خود را به داخل نیز وارد کرده است، این نقطه ضعف درحالی است که ما باید به دنبال تعالیم دینی و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی باشیم ولی میبنیم که در مقابل دشمنان به راحتی در تهاجم با فرهنگ اسلامی ما هستند.

وی گفت: اهمیت و ضرورت توجه به نوشت افزار های ایرانی به گونه ای است که علاوه بر تقویت بنیه های فرهنگی و بومی باعث افزایش سهم تولید کشور و اشتغالزایی هزاران جوان بیکار و تولید سرمایه برای سرمایه گذاران می شود که این ماندگاری نیز بدون شک باعث جلوگیری از خروج میلیاردها تومان ارز از کشور می شود.

میر حسینی گفت: البته باید این نکته را نیز یاداور شویم که چندسالی است که برخی شرکت های داخلی با دست گذاشتن روی نقاط ضعف این حوزه اقدام به تولیدات فاخر و با کیفیت نوشت افزار در راستای ارزش ها و آرمان های انقلاب با معرفی الگوهایی همچون سرداران شهید و معرفی جاذبه های تاریخی و میراث فرهنگی و بومی کشور اقدام کردند که با استقبال گسترده خانواده ها نیز مواجه شده است که این فرصت طلایی نیازمند توجه بیشتر دولت به خصوص سازمان صمت است.

وی افزود: برپایی نمایشگاه های نوشت افزار ایرانی و معرفی جدیدترین تولیدات ایرانی در حوزه نوشت افزار فرصتی طلایی برای جلوگیری از ورود محصولات بی کیفیت خارجی است که می تواند به رونق تولید کشور در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به همین نام نیز نامگذاری شده است ارزش و معنا ببخشد.

میرحسینی گفت: البته دولت نیز وظیفه دارد موانع سد راه تولید سرمایه گذاران در این حوزه را با درایت و هوشمندی بردارد چرا که این حوزه علاوه بر خروج سرمایه با فرهنگ ما نیز تاثیر مستقیم دارد و ضرورت حمایت از سرمایه گذاران در این حوزه را دو چندان می کند.

دفتر نقاشی بچه های آسمانیدفتر اماکن دیدنی ترنمپک چوبی عرشیان

برگشت به بالا
اولین فروشگاه کاراکتر محور ایرانی
0
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه