نوسانات ارزی گریبان نوشت افزار‌های ایرانی اسلامی را گرفت

پک نوشت افزار طوبی مارکت

تولید نوشت‌افزار در ماه‌های اخیر تحت تأثیر دو عامل مهم کرونا و تعطیلی مدارس قرار گرفته است؛ به همین دلیل تولید و فروش اقلام این حوزه نزدیک به صفر رسیده است.
تولیدکنندگان نوشت افزار‌های ایرانی اسلامی از محصولات در انبار مانده خود گزارش می‌کنند و از طرفی از تورم موجود در بازار شکایت دارند.
آقای مصطفی سپهری‌منش (یکی از تولیدکنندگان نوشت افزار‌های ایرانی – اسلامی) در این خصوص با اشاره به مشکل کاغذ گفت: کاغذ از جمله لوازم مورد نیاز و اساسی برای تولیدکنندگان نوشت‌افزار است که در روز‌های اخیر تحت تأثیر نوسانات شدید قیمت دلار و طلا، دچار افزایش قیمت شده است. اکنون قیمت کاغذ را مانند قیمت دلار و طلا، دقیقه‌ای اعلام می‌کنند. قیمت صبح کاغذ با قیمت عصر آن متفاوت است.
وی با اشاره به وعده‌های بی‌سرانجام مسؤولان در سال‌های اخیر برای حمایت از تولید داخلی و تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایرانی اسلامی گفت: تولیدکننده در ایران کار جهادی می‌کند. ما اگر تنها در پی کسب سود بودیم، بهتر بود که سرمایه‌مان را در جای دیگری خرج می‌کردیم. اما تولیدکننده تنها به سود فکر نمی‌کند. متأسفانه وعده‌هایی که مسؤولان در سال‌های گذشته دادند، در حد همان وعده ماند و هیچ‌گاه برای ما تولیدکنندگان عملی نشد.
علاوه بر کاغذ، تهیه دیگر مواد اولیه نیز با سختی‌هایی همراه است.
آقای امیر شیخ‌الملوکی (تولید کننده نوشت افزار ایرانی – اسلامی) در این باره گفت: تهیه کاغذ تنها یک بخش است، متأسفانه فروش چندانی در بازار برای کاغذ وجود ندارد. کاغذ را با دلار ۱۰ هزار تومان وارد کرده‌اند، اما حالا دلار به ۱۹ هزار تومان رسیده است و این در فروش کاغذ مؤثر است. از سوی دیگر، ما برای تهیه دیگر مواد اولیه مانند چسب، مقوا، فنر، مرکب هم با مشکلاتی مواجه هستیم.
نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی که کار خود را با دو علامت تجاری آغاز کرده بود، امروز با بیش از ۱۰۰ تولیدکننده فعال، یکی از پرطرفدارترین محصولات بازار نوشت‌افزار را در اختیار دارد.
تولیدکنندگان این حوزه که در سال‌های گذشته با مشکلات متعددی مانند جلب نظر بازار، طراحی شخصیت‌های متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی، تأمین مواد اولیه، واردات محصولات چینی و … مواجه بودند، امسال، اما وضعیت ناپایدارتری نسبت به سال‌های گذشته دارند.

نوشت افزار ایرانی اسلامیمدادمشکیدفتر مشق 32 برگدفتر نقاشی بچه های آسمانی
به نظر می‌رسد بیش از تأمین مواد اولیه، نیروی کار و دیگر مقدمات، آنچه تولیدکنندگان این حوزه را دچار سردرگمی کرده است، نبود برنامه مشخص برای تولید است.
این موضوع بر عرضه و تقاضای بازار نیز تأثیر گذاشته است.
تولیدکنندگان نوشت‌افزار هر ساله، در چنین روز‌هایی با افزایش میزان تولید سعی در پاسخگویی به نیاز‌های بازار داشتند، اما حالا در نبود این نیاز چرخ تولید آن‌ها نیز رفته رفته خاموش می‌شود.
در چنین شرایطی نقش دولت که باید حامی تولید باشد، بیش از پیش پررنگ می‌شود. می‌توان با برنامه‌ریزی و سر و سامان دادن به وضعیت آشفته موجود، تا حدی از ضرری که به تولیدکنندگان وارد خواهد شد، کاست

برگشت به بالا
اولین فروشگاه کاراکتر محور ایرانی
0
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه